Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / Dzielnica Horta-Guinardó
Horta-Guinardo Neighbourhood

Dzielnica Horta-Guinardó

 

Dlaczego Horta-Guinardó?

Horta-Guinardó jest zupełnie inna niż reszta dzielnic Barcelony, gdyż znajduje się w dzielnicy górzystej. Oznacza to, że dzielnica Horta-Guinardó ma dużo bardzo stromych i krętych ulic i terenów zielonych, takich jak Parc de Collserola, największym na świecie parku metropolitycznym. Horta-Guinardó składa się z sąsiedztw Horta, el Guinardó, el Carmel, Vall d’Hebron, La Clota i La Font d’en Fargues. Horta-Guinardó jest to obszar podmiejski, głównie mieszkalny, gdzie nie zobaczysz wielu turystów. Oznacza to również, że jest ciche, czyste i bezpieczne i, że jest tu wiele wygodnych apartamentów, więc jeśli przyjeżdżasz do Barcelony, aby zaszaleć, może to nie jest miejsce dla Ciebie. Jeśli podróżujesz z rodziną to może być po prostu to miejsce!

 

Zabytki w Horta-Guinardó

Horta-Guinardó jest podzielona przez dolinę, otoczona górami i wzgórzami można powiedzieć, że jest atrakcją samą w sobie! Mówienie, że jest to najpiękniejsza okolica w Barcelonie jest śmiałe, ale nie jest nieprawdziwe. Oczywiście istnieją obszary mniej lub bardziej ekscytujące, ale jednego na pewno nie powinieneś przegapić: parku Laberint d’Horta, który składa się z wielu ogrodów i muzeum. Jednak prawdziwą atrakcją jest tu labirynt w środku. Jeśli uda Ci się znaleźć dobrą drogę dojdziesz do basenu, który znajduje się w środku. Jeśli nie masz ducha przyrodniczego nie martw się. Horta-Guinardó jest także domem dla jednego z największych arcydzieł modernistycznych, Hospital de la Santa Creu i Sant Pau. Został zaprojektowany przez katalońskiego architekta Lluis Domenech i Montaner i wybudowany w latach 1901 i 1930, i jest dziś wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Dzielnica Horta-Guinardó

Jedzenie w Horta-Guinardó

Miejscem do odwiedzenia jest “St Fost” restauracja, która jest typowa restauracją katalońską ze wspaniałym jedzeniem, dużymi porcjami i rozsądnymi cenami. Nie opuścicie tego miejsca ani głodni ani biedni. Jeśli lubisz mięso należy odwiedzić “Cuineta La d’Horta”. La Cuineta d’Horta’s oferuje połączenie kuchni boliwijskiej z katalońską z mięsem, jako ich specjalnością.

 

Picie i clubbing w Horta-Guinardó

Większa część Horta-Guinardó to obszary mieszkalne zlokalizowane na obrzeżach Barcelony, a więc bez wielu turystów oraz miejsc do napicia się tak jak w centralnych dzielnicach. Mimo to, można tu znaleźć kilka ciekawych miejsc porozrzucanych po dzielnicy. Lubisz koktajle? W takim razie “Torre Rosa” to miejsce do odwiedzenia z uwagi na to, że główny barman posiada szereg nagród. Jeśli lubisz sambę, rytmy brazylijskie lub luźne latynoamerykańskie brzmienia udaj się do “Samba Brazil” znajdującej się przy stacji metra Horta lub Vilapicina i spróbuj jednego z ich Caipirinhas.

 

Zakupy w Horta-Guinardó

Horta-Guinardó ma mnóstwo różnych targów żywnościowych i małych supermarketów, ale nie ma tu wiele możliwości do robienia zakupów. Na szczęście, ogromne centrum handlowe La Maquinista w Sant Andreu znajduje się nie więcej niż 10 minut jazdy metrem.

 

Are you looking for a great accommodation in Barcelona? Look no further, we have what’s right for you!

screen map apartments 4 stars

button1 button2-1

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

dzielnice-wszystko-o-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top