Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / Dzielnica Gracia
Gracia Neighbourhood

Dzielnica Gracia

 

Dlaczego Gracia?

Dzielnica Gracia

Gracia posiada swój własny charakter i historię, kiedyś była osobną miejscowością, aż została wcielona do Barcelony w 1897 roku. Aneksja spotkała się ze sprzeciwem mieszkańców Gracii, którzy protestowali przeciw przyłączeniu do miasta. Wcielenie w obręb Barcelony było nieuniknione i ostatecznie Gracia stała się dzielnicą miasta. Postawy “separatystyczne” wobec Barcelony trwają do dziś – osoby, które żyją w Gracii od pokoleń uważają się za Gràciances, a nie Barceloneses. Poza tym Gracia była centrum ruchów lewicowych, o czym świadczą grafitti na utejszych murach, czy nazwy ulic i placów jak Plaça de la Revolució. Jeśli chcesz doświadczyć bardziej ekscytującej Barcelony, pomożemy znaleźć apartament. 

Zabytki w Gracii

W Gracii znajduje się słynny Park Güell, zaprojektowany przez Gaudiego. Park Güell to jeden z ostatnich projektów Gaudiego, podczas jego krótkiego życia. Park jest świadectwem wielkiej wyobraźni i geniuszu Gaudiego. Znajdziesz tu bajkowe domy “z piernika”, wielką mozaikową rzeźbę salamandry, mozaikowe ławki w kwiatowe wzory oraz dom Gaudiego obecnie przekształcony w muzeum.

Jedzenie w Gracii

W tej dzielnicy jest mnóstwo restauracji, które serwują potrawy z całego świata. Znajdziesz tu zarówno hiszpańskie tapas, jak i kuchnię środkowowschodnią i środkowoeuropejską. Jeśli szukasz restauracji na specjalną okazję, warto zajrzeć do lokalu Fernandez przy ulicy Gran de Gràcia, jest fantastyczny, jednakże również dość drogi. 

Drinking & Clubbing w Gracii

W Gracii jest mnóstwo barów różnego rodzaju. Warto wymienić Timeline bar przy Carrer de la Provença i Ban Canigó, gdzie możesz napić się drinka w rozsądnej cenie. Jeśli lubisz clubbing, Gràcia jest miejscem dla Ciebie! Znajdują sie tu 2 znane kluby: Duvet i KGB. KGB istnieje od wielu lat i słynie z występów na żywo. Duvet to modny i nowoczesny lokal, gdzie można się “pokazać”.

Zakupy w Gracii

Gracia jest pełna oryginalnych sklepów w stylu hippie i etno. Gracia jest dumna z bycia “inną”, a to widać również przez wyselekcjonowanie sklepów. Nie zobaczysz tu sklepów znanych sieciówek, ale znajdziesz niewielkie sklepy z  nie-mainstremową odzieżą, ręcznie wykonanymi torbami i butami oraz ekologiczną żywnością. Jesteś mainstreamowy? Spróbuj czegoś nowego! Uważasz się za hipstera? Gracia to raj dla Ciebie!

 

ZOBACZ WIĘCEJ APARTAMENTY

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

dzielnice-wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top