gracia barcelona

Gracia

Gracia w Barcelonie znajduje się w przybliżeniu 1 km na północ od centrum Barcelony, na północnym końcu Passeig de Gracia. Ten wyraźnie kataloński obszar znajduje się w odległości spaceru od centrum. Niemniej jednak ta dostatnia okolica oferuje więcej tego, co lokalne niż kosmopolityczne. O tym, jak tętni ona życiem w środku nocy, przekonać się można, spacerując przez publiczne place.

Gracia wyróżnia się ze względu na jej wąskie ulice, które kontrastują z szerokimi, nowoczesnymi bulwarami L’Eixample. Ta dzielnica znana jest z aktywnej i politycznie świadomej społeczności. Znajdziesz tam wiele dynamicznych placów, barów i restauracji, ale jednak wyróżnia ją to, że jest bardziej stonowana niż inne kulturalne części, takie jak Born czy El Raval.

Zwiedzanie dzielnicy Gracia

Gracia jest bardzo dobrze znana z jej festiwalu, który trwa 5 dni w sierpniu i lokalnej konkurencji w ulicznej dekoracji. Rezultaty zazwyczaj są spektkularne, a w nocy festiwal ożywa dzięki straganom z drinkami i scenom z różnorodną muzyką na żywo. Podczas Festa Major de Gracia obchodzonej przez tydzień występują najlepsi Katalończycy, a masowe uroczystości na ulicach czynią to święto jednym z największych festiwali w Barcelonie!

Najbardziej znaną atrakcją w dzielnicy Gracia jest Parc Güell Gaudiego. Został on przekształcony w park publiczny. Znajduje się on około 10-15 minut od centrum Gracii, na górze El Carmel. Pierwsza ważna praca Gaudiego – Casa Vicens – znajdująca się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, również mieści się w tej dzielnicy.

Gracia była oryginalnie kolebką Teatru Lliure – jednego z najbardziej prestiżowych teatrów w Hiszpanii. Jednakże teatr ten przeniesiono na Montjuic. W dzielnicy tej znajduje się kilka godnych uwagi skwerów, między innymi Plaça del Sol, Plaça de Rius i Taulet oraz Plaça de la Virreina. Na zachód od Plaça del Sol znaleźć można Mercat de la Libertat – piękny nowoczesny rynek zaprojektowany przez asystenta Antoniego Gaudiego.

Najważniejsze punkty w dzielnicy Gracia Barcelona

Tutaj znajduje się lista tylko niektórych spektakularnych restauracji, które Gracia może zaoferować:

Botafumeiro Restaurant – najbardziej znana w mieście z owoców morza i ryb

Kibuka – sushi

Ugarit – niesamowite jedzenie libańskie

Sol Soler – najlepsze miejsce na tapas!

La Piadina – świetne jedzenie włoskie

Ikastola – galicyjskie kanapki i sałatki

Criolo – Empanada na wynos

Gelateria Italiana – lodziarnia serwująca najlepsze gelato w mieście

Gdzie zamieszkać w dzielnicy Gracia

Jeśli chodzi o lokalizację, Gracia daje Ci świetny dostęp do wielu głównych atrakcji miasta – gwarantuje to przebywanie w odległości spaceru od La Rambla. Nie wspominając już o tym, że obszar ten nie jest tak znany przez turystów, dzięki czemu, mieszkając tam, można doświadczyć prawdziwego życia w Barcelonie! Co do zakwaterowania, w tym mieście znajduje się wiele niezwykłych apartamentów dostępnych do wynajęcia na rodzinne wakacje, przyjazd z grupą przyjaciół czy również pokoje dla par. Lista zalet tej dzielnicy jest niekończąca się – od pięknych miejsc, po znakomite restauracje. To idealne miejsce na wakacje. Możesz obejrzeć i wynająć apartamenty w Graci albo – jeśli szukasz czegoś mniejszego – pokoje w korzystnej cenie.

Historia dzielnicy

Podczas I i II republikańskiej wojny domowej w latach 1936-1939 nastąpił wzrost republikanów / liberałów. Gracia stała się znowu cygańska w latach 1960 i 70. Obecnie wciąż można zobaczyć anarchistyczne flagi wywieszone na budynkach apartamentów oraz inne znaki politycznego radykalizmu na ulicach i placach, restauracjach oraz barach.

Gracia była oryginalnie odrębnym małym miasteczkiem, oddzielonym od reszty miasta. Jednakże kiedy Eixample zostało zbudowane w późnych latach XIX wieku, przyłączono również i tę część do Barcelony. Dlatego też Gracia przestała być miastem i stała się obszarem w większej metropolii, jaką obecnie znamy i kochamy – Barcelony.

Podsumowanie

  • Adres: Gràcia, Barcelona, Hiszpania
  • Transport: stacje metra: Fontana (L3), Lesseps (L3).

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

dzielnice-wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top