Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnica Eixample
Eixample

Dzielnica Eixample

Dlaczego Dzielnica Eixample?

Nie możesz odwiedzić Barcelony bez spędzenia czasu w Exaimple! Dzielnica Eixample, co w języku katalońskim oznacza dosłownie powiększenie, to górna część miasta, zupełni inna niż niższa część, Ciutat Vella. Podczas gdy Ciutat Vella jest wypełniona małymi, wąskimi, klaustrofobicznymi uliczkami, Eixample to szerokie bulwary, a przy nich przestronne kamienice. Wiele z tym budynków to powstało w słynnym stylu modernistycznym, jest tam ich największa koncentracja.  W Eixample znajduje się również słynny pasaż z butikami Passeig de Gràcia, wypełniony modnymi sklepami, restauracjami i nowoczesnymi barami.

 

Zabytki w Eixample

Obszar ten jest pełny zabytków, które trzeba zobaczyć! To miejsce gdzie znajduje się znany kościół projektu Antoni Gaudíego, Sagrada Familia, kościół który nigdy nie zostanie ukończony. Choć teraz zakłada się, iż budowa zakończy się w 2016 roku, na 100 rocznicę śmierci Gaudíego. Eixample to także dzielnica innych znanych budynków modernistycznych, takich jak Casa Battlò i La Pedrera, czy Arc de Triomf, barceloński odpowiednik Arc de Triomphe.

Jedzenie w Eixample

Jeśli jesteś miłośnikiem wykwintnej kuchni, Eixample to miejsce dla Ciebie! Jest tu mnóstwo wyśmienitych restauracji; warto wymienić światowej sławy Cinc Sentits (restauracja dostała wysoką ocenę w klasyfikacji Michelin), katalońskie restauracje jak La Bodegueta oraz lokale oferujące kuchnię międzynarodową jak hinduskie “Mayura Lounge” i “The Thai Gardens”.

Drinking & Clubbing w Eixample

Jeśli chcesz napić się drinka, polecamy lewą stroną Eixample- Eixample Esquerra. Prawa strona (Eixmple Dreta) jest spokojną dzielnicą mieszkalną, a lewa bardziej komercyjna, z bogata ofertą sklepów, barów, klubów i restauracji. W Eixample Esquerra znajdziesz mnóstwo barów, które zaspokoją Twoje pragnienie! Espit Chupitos oferuje ponad 500 shotów i jest dobrym miejscem na rozpoczęcie nocnej zabawy.
Jeśli wybierasz się na imprezę, warto zajrzeć do Mojito Nightclub. Klub ten jest znany z latynowskich rytmów: salsy, samby, merengue, itp. Jednym z najsłynniejszych barcelonskich klubów jest La Fira, który warto odwiedzić choćby ze względu na parkiet imponujących romiarów.

Zakupy w Eixample

Eixample jest domem dla jednej z Europejskich najsłynniejszych ulic handlowych, Passeig de Gracia. Na Paseo de Gracia znajdziesz hiszpańskie sklepy wielu światów marek i największych projektantów, takich jak Dolce & Gabbana, Karen Millen, czy Burberry. Sklepy na Passeig de Gracia są przede wszystkim wysokiej klasy, ale znajdziesz tam też Zara, Mango, czy sklep Nike.

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top