Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / Dzielnica Ciutat Vella
ciutat-vella

Dzielnica Ciutat Vella

Dlaczego Ciutat Vella?

Jeśli przyjeżdżasz do Barcelony jako turysta, Ciutat Vella jest świetną dzielnicą! Znajdziesz tu wiele autentycznych apartamentów. W Ciutat Vella, czyli “starym mieście” w języku katalońskim, znajduje się mnóstwo pięknych, starych budynków, co sprawiam że jest to ładne i przytulne miejsce. Znajdziesz tu wszelkiego rodzaju restauracje, małe oryginalne butiki, ulicznych artystów i wiele innych atrakcji. Ciutat Vella jest także domem Palau de la Generalitat,  gdzie znajduje się rząd Katalonii. Ciutat Vella składa się z “barrios” (dzielnice) Gotic, Raval, Born i Barceloneta.

Zabytki w Ciutat Vella

Ciutat Vella jest dynamicznie rozwijającym się obszarem, który po prostu trzeba zobaczyć jako turysta w Barcelonie. Ciutat Vella znajduje się przy słynnej ulicy Las Ramblas. Mimo że jest zazwyczaj określane jako “Rambla”, to w rzeczywistości nie jest jedną ulica, ale wieloma, dlatego liczba mnoga w jej nazwie.

W Ciutat Vella znajduje się także zarówno rząd kataloński jak i Ratusz w Barcelonie, położony w budynku naprzeciwko przepięknego Plaça Sant Jaume.

Gòtic jes miejscemt, gdzie znajduje się katedra w Barcelonie, “La Seu”, której nie można mylić z  bardziej znaną La Sagrada Familia, a stary kościół “Santa Maria del Pi” sięga do 14. wieku. Całe Barri Gòtic jest atrakcyjne samo w sobie, z uwagi na to, że większość budynków i budowli są bardzo stare, niektóre sięgają do czasu, kiedy Rzymianie założyli “Barcino” dzisiejszą Barcelonę.

La Barceloneta może być uważana za jedno z najpiękniejszych miejsc, które posiada stolica Katalonii i dlatego koniecznie trzeba odwiedzić piękne barcelońskie plaże.

Znajdź swój nocleg już teraz!


Jedzenie w Ciutat Vella

W Ciutat Vella znajduje się po prostu mnóstwo miejsc do zjedzenia! Jest prawie niemożliwe, aby nie znaleźć niczego, co Ci odpowiada. Można tu znaleźć wszystkie rodzaje restauracji, od baskijskich, po irlandzkie, argentyńskie, libańskie oraz oczywiście typową kuchnię hiszpańską i katalońską,  we wszystkich cenach. Wiele restauracji na głównych ulicach i placach wydają się być nieco drogie i turystyczne, ale warto zapuścić się w mniejsze uliczki, aby zjeść z dala od tłumów. Mniejsze ulice Ciutat Vella mają wybór fantastycznych restauracji, które oferują pyszne jedzenie w rozsądnych cenach.

Picie i imprezowanie w Ciutat Vella

Jeśli masz ochotę na drinka, Ciutat Vella to miejsce idealne. Zarówno Gòtic, Raval i Born wypełnione są różnego rodzaju barami, od barów z muzyką rockową w górnym Raval, do jazzu i tematycznych barów w dolnej Gòtic lub nowoczesnych i modnych barów w Born. Chcesz się zabawić? Bez względu na to, gdzie jesteś, w Ciutat Vella bedzię fajnie! Techno i rock w Raval w miejscach takich jak “Moog” i “7Sins”; koncerty w Gòtic w miejscach takich jak “Klub Sidecar Factory” i “Jamboree”, który również zamieni się w regularny klub nocny, gdy nie ma koncertów; hip-hop lub nowoczesne brzmienia w Borne w “Bar” i “Rubi Coppelia Club”.

Zakupy w Ciutat Vella

Masz trudności w kontrolowaniu ochoty na zakupy? W takim razie Ciutat Vella może nie być miejscem dla Ciebie z uwagi na to, że miesci się tu pełno sklepów i domów towarowych różnego rodzaju! Nie ma znaczenia czego szukasz, znajdziesz to w Ciutat Vella. Znajdziesz tu mnóstwo sklepów z pamiątkami, sklepów odzieżowych, projektantów, sklepy obuwnicze i to nie tylko na wszystkich głównych ulicach. Jeśli przejdziesz do mniejszych uliczek Barri Gòtic, znajdziesz niesamowite małe sklepy niszowych i oryginalnych marek oraz butiki projektantów! W Ciutat Vella znajduje się również, a nie tylko jeden, ale aż 3-4 departamenty centrum handlowego El Corte Ingles. Jeśli chcesz kupić naprawdę świeże owoce, pyszne czekolady lub tradycyjną hiszpańską szynkę, trzeba iść na Mercat de la Boqueria przy Las Ramblas. Rynek ten jest uważany przez wielu za najlepszy w swoim rodzaju w Europie. Tutaj, każdego ranka, świeże produkty kupują najbardziej znani kucharze Barcelony i wiele restauracji.

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

dzielnice-wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top