Home / Kultura / Galeria sztuki CaixaForum Barcelona w Katalonii
CaixaForum barca museumm

Galeria sztuki CaixaForum Barcelona w Katalonii

Caixa Forum w Barcelonie to katalońska galeria sztuki. Sponsoruje ją bank ,,La Caixa” i otwarta została w 2002 roku we wcześniejszej fabryce. Znajduje się w okolicy Montjuic. Ta 3-hektarowa powierzchnia wystawiennicza mieści wystawy sztuki, multimedialną bibliotekę, audytorium, klasę i restaurację. To społeczne i kulturalne centrum pracy społecznej ,,La Caixa”, a ulokowane w jednym z najnowocześniejszych budynków Barcelony, zaraz przed górą Montjuic. Budynek ten uważa się za unikatową część dzieła katalońskiego nowoczesnego architekta przemysłowego z początku XX wieku – Puig i Cadafalch.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

La Caixa był przez chwilę nieporuszony, aż zdecydowano się go z powrotem przenieść do Barcelony i nadać mu zupełnie nowy wygląd, uwzględniając komunikację społeczną, kulturową i edukacyjną, uwzględniając jednocześnie nowoczesną kulturę i nie wyzbywając się oryginalnego ducha pracy.

Jako że CaixaForum jest otwarte dla wszystkich publiczności, ulokowano je w szerokim kontekście kategorii społecznych, kulturalnych i edukacyjnych, które mogłyby uwzględnić perspektywę każdego. Wyróżnia je całkiem silna dynamika kulturalna, jako że mieści się w dość żywym mieście, w którym można odwiedzić wiele wystaw – nowoczesnych, klasycznych i współczesnych. W przybliżeniu centra mają powierzchnię 12 000 m² na trzech piętrach i z tego 2 500 zajęte jest przez hale wystawowe.

W CaixaForum w Barcelonie odbywają się bieżące pokazy filmów, koncerty, konferencje, debaty, pokazy artystyczne, literackie, cykle myślowe, wystawy multimedialne oraz programy rodzinne, co sprawia, że CaixaForum staje się centrum orientacji. Jedna z najbardziej żywotnych części hiszpańskiej kultury stanowi formę tymczasowej wystawy.

Wystawy tymczasowe

Tego typu wystawy poświęcone są nowym historiom o hiszpańskiej kulturze – poprzez combing art, okresy historyczne i różne tematy nawiązujące do CaixaForum i MACBA. Główna część tego oparta jest na wyobrażeniu rzeczywistości z klasycznym odniesieniem do historii rozwijanej przez XX-wieczną kulturę.

Stała przestrzeń

Znajduje się tam również przestrzeń sztuki mediów, znana jako miejsce, w którym można zobaczyć zawartość cyfrową i prace video wybrane z biblioteki cyfrowej dla CaixaForum. Stamtąd istnieje dostęp do ponad 1000 produkcji video z biblioteki cyfrowej i mogą one zostać wykorzystane jako źródło do badań nad zaangażowaniem studentów, zainteresowanych stron, opiekunów artystów i ogólnie ludności. Komputery zapewniają także internetowy dostęp do biblioteki cyfrowej, pozwalając na wyszukiwanie artystów, tytułów itp.

Inny obszar stałej przestrzeni znany jest jako modernistyczna przestrzeń, która odzwierciedla kulturę i społeczeństwo katalońskiej elity z początków XX wieku.

Znajduje się tam także CaixaForum dla dzieci, wspierające rodzinne warsztaty, sztukę rodzinną i rodzinne pokazy. Jeśli zatem przebywasz w Barcelonie w pobliżu tej okolicy, sprawdź koniecznie to niezapomniane muzeum.


Größere Kartenansicht 

Informacje

ADRES: Av Francesc Ferrer i Guardia, 6-8 08038 Barcelona, Tel. 93 476 86 00 Fax: 93 476 86 35

TRANSPORTU: Metro Espanya – linie 1 i 3, Espanya FGC – linie L8, S33, S4, S8, R5 i R6, autobusy – linie 13 i 150, przystanek przed CaixaForum – linie 9, 27, 50, 65, 79, 91, 109 i 165, przystanek przy Pl Espanya – linie D20, H12, V7, L72, L80, L81, L86, L87, L95, Bike Gran Via – Plaza Espanya (Stacja # 96) Rius i Taulet (Stacja # 237)

CENY: Od 6 maja 2013 wstęp jest bezpłatny dla wszystkich klientów. Wejście jest darmowe dla klientów la Caixa” i poniżej 16 roku życia. Należy doonać telefonicznej rezerwacji pod numerem telefonu: 934768630, e-mail: [email protected] Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź stronę internetową.

HARMONOGRAMY:Od poniedziałku do piątku: 10:00-20:00, soboty, niedziele i święta: 10:00-21:00, wyjątkowe lato w środy w lipcu i sierpniu: 10:00-23:00, wyjątowe Boże Narodzenie 24 i 31 grudnia oraz 5 stycznia: 10:00-18:00, centrum jest nieczynne 25 grudnia oraz 1 i 6 stycznia

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

kultura-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top